03.01.2021 Podcast

Podcast osa 5 – Kaur Lass

 

Kaur Lass on ettevõtjana tegutsenud üle 25 aasta, viimased 5 aastat on ta
pühendunud tööandjaid ja töötajaid heas vaimse vormi hoidvate koolituste maailma viimisele. Wellness Orbit sündis selleks, et muuta senine reaktiive ja probleemidega tagantjärgi tegelev vaimse tervise lähenemine ennetuse keskseks. Kaur teab oma kogemusest, et produktiivsus tugineb heale vaimsele vormile.


Enne, koos oma endise abikaasa Dr. Helena Lassiga Wellness Orbit loomist,
tegutses Kaur fokuseeritult planeerimisvaldkonnas. Ta on tuntuim planeerimisekspert Eestis, kes on osalenud üle 400 erineva planeeringu koostamisel ja kehtiva üleriigilise planeeringu Eesti 2030+ projektijuht ning kahe planeerimisvaldkonna käsiraamatu kaasautor. Planeerimis- ja lektoritöö õpetas teda kui oluline on inimestega suhtlemisel mõista inimestes toimuvat ja säilitada pingelistes olukordades oma seesmine rahu, et olla alati adekvaatne ning ennetada stressi ning läbipõlemist.
Kaur oli osanik Entec Eesti OÜ-s (endine AS Entec) ja aitas seda 12 aastat üles ehitada kuni oma osaluse müügini Helsingi börsil noteeritud Pöyry Grupile.

Hetkel jagab ta oma tegevust OÜ Head ja OÜ Conscious Initiative vahel (Wellness Orbit omanik). Ettevõtluse kõrval on tema isiklik prioriteet eneseareng, ta on MTÜ Lilleoru liige. Kaur on korraldanud Teadliku Ettevõtluse Konverentse, et juhtida tähelepanu teadlikkuse kasutuse ja vaimse vormi hüvedele töös ja ettevõtluses (mitmed konverentsi ettekannete videod leiab tasuta vaatamiseks YouTube-ist).
Kaur on teadlikkuse, vaimse vormi ja planeerimisteemadel kirjutanud üle sajakonna artikli.

Vabal aega sisustab ta kahe lapse kasvatamise kõrvalt lugemise, jooga ning
jalutuskäikudega loodusesse. Talle meeldib teha süüa ja lõõgastuda kuulates vaikust või sisukate laulutekstide ja hea meloodiaga Power Metalit.

2:07 Mis on vaimne vorm?
5:06 Kust saab alguse stress ja mis on sisemaailma reaktiivsus?
9:34 Kuidas märgata psühhosotsiaalset riski töökeskkonnas?
16:21 Milliseid uuringuid on vaimse tervise valdkonnas läbi viidud ja millised on olnud tulemused?
21:34 Mis on presenteism ja absenteism töökohal?
24:39 Miks töötaja peab võtma samuti isikliku vastuse enda vaimse tervise eest ja mida saab teha
tööandja?
30:35 Miks kriis meile hea oli?
34:17 Kuidas kiirustamine mõjutab rahulolu tekkimist?
41:32 Mis on hea vaimse tervise alus ja kuidas siduda töö-eraelu?